Call of Duty

مقایسه بازی کالاف دیوتی موبایل و پابجی

مقایسه بازی کالاف دیوتی موبایل و پابجی

مقایسه کالاف دیوتی موبایل و پابجی شاید کمی دشوار و سلیقه‌ای باشد و نتوان به طور دقیق برتری یک بازی را بر دیگری مشخص کرد. بازی موبایل پابجی و بازی موبایل کالاف دیوتی از بزرگترین و محبوب‌ترین بازی‌های شوتر به حساب می‌آیند. حتی اگر یک گیمر حرفه‌ای و علاقه‌مند به بازی‌های آنلاین نباشید، اصلا بعید نیست که حداقل یکی از این دو بازی مهیج را برای یک بار هم روی گوشی خود نصب کرده باشید. با توجه به محبوبیت روزافزون این دو بازی، بهتر است بررسی مقایسه‌ای کلی بین آنها از منظرهای مختلف داشته باشیم.

بازی‌های پابجی و کالاف دیوتی هر دو با کیفیت، قدرتمند و سرگرم‌کننده هستند. هر دو بازی علاوه بر نسخه موبایل دارای نسخه کامپیوتری نیز هستند ولی در این مقاله اساس نقد و بررسی کالاف دیوتی موبایل و پابجی، بر پایه نسخه‌های کامپیوتری آن‌ها نیست.

مقایسه محیط بازی کالاف دیوتی موبایل و پابجی

هرروز میلیون‌ها بازیکن به طور منظم وقت خود را در دو عنوان بازی موبایل محبوب پابجی و کالاف دیوتی صرف می‌کنند. این بازی‌ها گزینه ایده‌آلی برای افرادی هستند که می‌خواهند اوقات خوشی داشته باشند، زیرا آنها امکان مبارزه کردن را با سبک‌های بازی واقع‌گرایانه متعدد ترکیب کرده‌اند.سوالی که وجود دارد این است؛ کدام بهتر است پابجی یا کالاف؟

ابتدا به شباهت‌های کالاف دیوتی و پابجی می‌پردازیم و سپس به طور کلی به مقایسه تفاوت‌های این دو بازی خواهیم پرداخت.

ژانر بازی ها

اولین موردی که هر دو بازی را شبیه به هم می‌کند این است که آنها در یک سبک قرار می‌گیرند. هر دو بازی مربوط به تیراندازی (شوتینگ) و تلاش برای بقا هستند.

گیم پلی بازی

تفاوت‌های قابل توجهی در گیم پلی آنها وجود داشته، اما شباهت‌هایی نیز وجود دارد؛ به طور مثال برای شروع اولین بار بازی، بازیکنان باید از هواپیما پایین بیایند و برای نبرد آماده شوند.

پس از آن، آنها همچنین باید سلاح‌ها را در حالت‌های بتل رویال جمع آوری کنند. علاوه بر این، شما باید تلاش کنید تا آخرین بازمانده‌ای باشید که به انتهای بازی می‌رسد.

اسلحه و نقشه ها

چه طرفدار کالاف دیوتی باشید چه پابجی، با یک سیستم تسلیحاتی سر و کار خواهید داشت. در هر دو بازی، بازیکنان چندین سلاح برای مبارزه در چند حالت بازی دارند.

علاوه بر سیستم تسلیحاتی، هر دو بازی دارای نقشه‌هایی هستند که نمای وسیعی از محیط را ارائه می‌دهند.

مقایسه کالاف دیوتی موبایل و پابجیرتبه بندی

در خصوص مقایسه کالاف دیوتی موبایل و پابجی بهتر است بگوییم که هر دو دارای یک سیستم رتبه‌بندی هستند. به این صورت که بازیکنان با برنده شدن بازی‌های بیشتر، جوایز و رتبه‌های بالاتری کسب می‌کنند.

حال که به شباهت‌های این بازی اشاره کردیم، اکنون به نقد و بررسی کالاف دیوتی موبایل و پابجی با توجه به تفاوت‌های آن‌ها می‌پردازیم.

1) ویژگی‌ها و امکانات

همانطور که گفته شد هدف هر دو بازی این است که در شرایط موجود با استفاده از تسلیحات بتوان بقا پیدا کرد. با وجود تفاوت‌های قابل توجه در عناصر بازی، این یکی از معدود موارد مشابه است. بازی کالاف دیوتی موبایل چندین عنصر متمایز پیشرفته دارد، اما پابجی موبایل یک بازی سنتی Battle Royale با حداقل عملکرد است. کالاف دیوتی موبایل با گزینه اختصاص امتیاز پیش‌فرض بازیکن، شش کلاس پیش‌فرض را ارائه می‌کند. در میان نقش‌های متعددی که بازیکنان در اختیار دارند، می‌توان به مدافع و پزشک اشاره کرد. در حالی که این ویژگی‌ها در پابجی وجود ندارد.

با خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل می‌توانید از ویژگی‌های منحصر به فرد مثل وسایل نقلیه ویژه، لباس‌های خاص و نایاب، اسکین برای اسلحه، مهمات و چتر برخوردار شوید و از بازی خود بیشتر لذت ببرید.

۲) نقشه‌ها و گرافیک‌های آن

کالاف دیوتی شامل نقشه‌های چندنفره محبوبی مانند کراش، نوکتاون، هجک و کیل‌هاوس است. در مقایسه کالاف دیوتی موبایل و پابجی، پابجی همچنین دارای شش نقشه است که از نظر اندازه بسیار بزرگ هستند. علاوه بر این، کالاف دیوتی دارای بهینه‌سازی گرافیکی عالی است. نرخ فریم فوق العاده دارد و در مقایسه با پابجی بسیار سریعتر است. بافت‌ها و جزئیات در مورد کالاف دیوتی واقع‌بینانه‌تر هستند و در نتیجه تجربه بازی جذابی را به همراه خواهند داشت.

3) گرافیک سبک های بازی

موتور Unreal به پابجی موبایل قدرت می‌دهد. Unity Engine برای اجرای کالاف دیوتی موبایل استفاده می‌شود. اولین مورد به تصاویر فتوستایل شده مرتبط است که با جزئیات دقیق منعکس شده است. در مقابل، کالاف دیوتی موبایل نمی‌تواند ادعا کند که همان میزان شفافیت را دارد. با این حال، بدون شک یک محیط بازی واقعا هیجان انگیز را به کاربر ارائه می‌دهد که با یک محیط تخریب پذیر کامل شده است.

محیط‌های تخریب پذیر در کالاف دیوتی موبایل بسیار منحصر به فرد هستند؛ حصارهایی برای خرد کردن و پنجره‌هایی برای شکستن در حین بازی وجود دارد. در مقابل، پابجی موبایل چیز زیادی در محیط تخریب پذیر ندارد؛ بنابراین، تنها عناصری که می‌توانید از بین ببرید، درها هستند. پس در صورت لزوم، در بازی کالاف می‌توان پنجره‌ها را شکست که در پابجی موبایل چنین گزینه‌ای وجود ندارد. در پابجی، درها فقط ممکن است خراب شوند که کاملاً محدود به نظر می‌رسد.

خرید سی پی کالاف دیوتی4) گیم پلی

در مورد نقد و بررسی کالاف دیوتی موبایل و پابجی موبایل در خصوص گیم پلی بازی باید بگوییم که این ویژگی در کالاف دیوتی بسیار بهتر است. گیم پلی هر دو بازی یکی از تفاوت‌های قابل توجه بین آن‌ها است. هر دو بازی در واقع بازی‌های تیراندازی هستند که هم دیدگاه اول شخص و هم دیدگاه سوم شخص را ارائه می‌دهند. با این حال، سبک‌های بازی به طور کلی متفاوت است. در کالاف دیوتی، می‌توانید لود آوت خود را قبل از ورود به بازی شخصی‌سازی کنید، اما پابجی چنین قابلیتی ندارد.

هنگام بازی، طرح‌بندی و حرکت‌ها شبیه به هم به نظر می‌رسند، اما کالاف دیوتی دو زاویه را برای نشانه‌گیری ارائه می‌دهد در حالی که پابجی یکی را ارائه می‌کند؛ بنابراین، در کالاف دیوتی، یک بازیکن گزینه‌های شلیک بهتری نسبت به پابجی دارد. پس یکی از عوامل مهم در این دو نوع بازی، تیراندازی است که به طور کلی دو شکل تیراندازی وجود دارد که عبارتند از: حالت شلیک خودکار که مطمئناً برای یک بازیکن معمولی مناسب است و دوم، حالت lock ‘n load که برای کسانی که به دنبال چالش هستند جالب‌تر خواهد بود. یک گیمر نمی‌تواند در مورد پابجی موبایل یکی از این دو را انتخاب کند که کمی ناامید کننده به نظر می‌رسد.

بازه زمانی هر عملیات

جنبه دیگری که مورد توجه قرار می‌گیرد، بازه زمانی مربوط به عملیات در دو بازی است. یک بازی معمولی بتل رویال یا Team Deathmatch در پابجی موبایل تقریباً نیم ساعت طول می‌کشد. در مقایسه کالاف دیوتی موبایل و پابجی، هر دور در کالاف دیوتی هفت دقیقه طول می‌کشد. این بازه زمانی تأثیر مستقیمی بر سرعت بازی دارد، به طوری که بازیکنان بیشتر لذت خواهند برد.

کالاف دیوتی موبایل بهتر است یا پابجیتسلیحات و کنترل های موجود در بازی

مورد بعدی اینکه در کالاف دیوتی طیف گسترده‌ای از کنترل‌ها وجود دارد: تفنگ اولیه، تفنگ ثانویه، پشتیبانی از پهپاد کمکی، سلاح‌های ویژه، نارنجک‌ها به صورت سازماندهی شده چیده شده‌اند، که در مورد موبایل پابجی صدق نمی‌کند.

یک نکته اینکه در پابجی در هیچ فاصله‌ای هیچ گلوله‌ای به هدر نمی‌رود؛ بنابراین، ممکن است با یک تفنگ کم قدرت تیراندازی کنید و به طور تصادفی به حریف در فاصله دور ضربه بزنید. در کالاف دیوتی، این مورد وجود ندارد. اگرچه برای بعضی از حالت‎ها تیراندازی از راه دور وجود دارد، اما این گزینه را در حالت‌های بتل رویال بیشتر پیدا خواهید کرد.

شما می‌توانید با بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل لحظاتی دلنشین را تجربه کنید.

5) تعداد بازیکن های فعال

بازی پابجی موبایل از زمان عرضه در سال 2017، طرفداران زیادی پیدا کرده است. بیش از 600 میلیون بار دانلود شده است و 50 میلیون بازیکن فعال روزانه (خارج از سرزمین اصلی چین) دارد. در سال 2020، بیش از 2.6 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد.

در همین حال، کالاف دیوتی موبایل تخمین زده می‌شود که از زمان انتشار درآمد ناخالص 565 میلیون دلاری داشته باشد. در ماه می 2021، Activision اعلام کرد که کالاف دیوتی موبایل بیش از 500 میلیون بار در کمتر از دو سال دانلود شده است. در مقایسه کالاف دیوتی موبایل و پابجی، امروزه تعداد کاربران فعال کالاف درحال افزایش بوده است.

6) مصرف نت

مقایسه کالاف دیوتی موبایل و پابجی از نظر مصرف نت، بدون در نظر گرفتن فایل داده اصلی و به روزرسانی‌های مختلف آن، بدین صورت است که پابجی تقریباً 28.06 مگابایت داده در ساعت مصرف می‌کند؛ در حالی که کالاف دیوتی موبایل در یک ساعت تقریباً 35 مگابایت داده مصرف می‌کند.

مقایسه پابجی و کالافپکسی جم؛ فروشگاه امن خرید سی پی ارزان

هر دو پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل بازی‌های محبوبی هستند و صحنه‌های تیراندازی، مشارکت گروهی در یک جنگ و حرکات تکنیکی و ورزشی الکترونیکی مربوط به خود را دارند. هر دو بازی گرافیک واقع گرایانه و زیبایی دارند، اما کالاف دیوتی موبایل جذاب‌تر و حرفه‌ای‌تر طراحی شده است و پر جنب و جوش‌تر به نظر می‌رسد. وقتی صحبت از بازی رویال به میان می‌آید، پابجی 5 نقشه مختلف ارائه می‌دهد در حالی که کالاف دیوتی فقط به شما امکان می‌دهد یک نقشه را بازی کنید. با این حال، سایر حالت‌های بازی Call of Duty و نقشه‌های مربوطه آن بسیار سرگرم‌کننده‌تر از پابجی هستند و جزئیات بسیار زیادی دارند.

کدام بهتر است پابجی یا کالاف؟ پابجی روند و رویکردی کندتر دارد، از طرف دیگر کالاف دیوتی موبایل در مبارزات پر اکشن بهتر خود را نشان می‌دهد و سرعت آن زیاده بوده و پر از مبارزه است. هر دو بازی سیستم مورد نیاز مشابهی دارند و تقریباً فضای ذخیره یکسانی را اشغال می‌کنند. با در نظر گرفتن همه این عوامل، انتخاب هر بازی به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. اگر اولویت شما بتل رویال است، احتمالا اوقات بهتری را با پابجی موبایل خواهید گذراند؛ در غیر این صورت، سایر حالت‌های بازی کالاف دیوتی موبایل برای بازی بسیار سرگرم کننده و مهیج هستند. در کالاف دیوتی می‌توانید از صحنه‌های اکشن حرفه‌ای، مهیج و نقشه‌های قدیمی زیادی لذت ببرید.

با خرید سی پی بازی‌ها از تمامی امکانات، تسلیحات، کارکترهای مختلف، نقشه‌های جدید و… برخوردار شوید. خریدی امن، مطمئن و راحت را با پکسی جم تجربه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *