Call of Duty

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات نمایشگر کالاف دیوتی موبایل

کالاف دیوتی موبایل را می توان به عنوان یکی از پرطرفدار ترین بازی های سال 2022 معرفی کرد که انقلابی در صنعت گیم به حساب می آید.

این بازی از سبک بتل بوده و امکان بهره مندی از یک رقابت سنگین آنلاین را برای بازیکنان فراهم می کند.

برای اینکه بتوانید یک بازی حرفه ای و با کیفیت را تجربه کنید، می بایست از بهترین تنظیمات برای کال آو دیوتی موبایل استفاده کنید تا بتوانید با سایر حریفان رقابت کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا تنظیمات مناسب کالاف دیوتی را بررسی کنیم.

بهترین تنظیمات کالاف

چرا تنظیمات کالاف دیوتی موبایل مهم است؟

بیشترین محبوبیت بازی کال آو دیوتی موبایل مربوط به بخش چند نفره آن است که شما در آن می توانید به همراه دوستان خود به رقابت با حریفانی هم سطح خودتان بپردازید. در این صورت اگر شما بهترین تنظیمات برای کالاف دیوتی موبایل را نداشته باشید و رقبایتان داشته باشند، نمی توانید با آنها رقابت کنید. اما زمانی که به تنظیمات بازی می روید، با گزینه های متعددی مواجه می شوید که نمی توانید از آنها سر در بیاورید.

به عنوان مثال حساسیت یا Sensitivity یکی از چالش برانگیزترین تنظیمات کال آو دیوتی است؛ توجه داشته باشید که حساسیت دوربین ارتباطی با میزان لگد سلاح ندارد و تنظیم آن تنها حرکت دوربین را روان می کند.  با این وجود انتخاب عدد مناسب برای این بخش به تجربه بالا احتیاج دارد. ما در این مطلب تنظیمات مناسب mobile duty of call را به قابل فهم ترین روش در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

خرید سی پی کالاف دیوتیتنظیمات پایه

اولین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل که باید آن را مطابق نیاز خود و طبق برخی استانداردها درست کنید، بخش پایه یا Basic است؛ این تنظیمات تجربه ای حرفه ای تر و راحت تر را برای شما به همراه می آورد و مشکلات احتمالی بازی را رفع می کند.

در این بخش حتما باید مطابق تصویر  Aim assist را فعال کنید تا دقت مد نظر برای تیراندازی را داشته باشید. همچنین باید گزینه Quick Run را برای دویدن سریع تر و Fixed R-Fire را برای هدف گیری راحت تر فعال کنید. حتما اطمینان کسب کنید که که گزینه Joystick Auto sprint را فعال کنید.

گزینه دیگر تنظیمات پایه Tap to ADS می باشد که برای شلیک کردن مناسب است؛ چرا که با فعال کردن این بخش دیگر احتیاجی نیست انیمیشن نشانه گرفتن را ببینید و سریع تر می توانید شلیک کنید.

تنظیمات پایه کالاف موبایل

همچنین گزینه Display Left Fire Button هم بهتر است فعال باشد تا هنگام جابجا کردن زاویه دوربین با دست راست، از طریق دست چپ کنترل بیشتری خواهید داشت. شایسته ذکر است که بهترین نوع شلیک برای تمام اسلحه ها از نوع Hip است اما برای Sniper rifles بهتر است گزینه ADS را فعال کنید.

بهترین تنظیمات حساسیت کالاف دیوتی موبایل (SENSITIVITY)

بهترین تنظیمات برای کال آو دیوتی موبایل زمانی معنی دارد که حساسیت دوربین و نشانگر شلیک دقیق باشد. تنظیمات مولتی پلی با بتل رویال متفاوت بوده و بهترین موارد آن را می توانید در تصویر بالا ببینید. توجه داشته باشید تنظیمات استانداردی که به آن اشاره می کنیم، مربوط به بتل رویال است؛ این تنظیمات شامل:

حساسیت استاندارد (Standard sensitivity): 85

 • ADS sensitivity: 90
 • Tactic scope sensitivity: 88
 • Sniper scope sensitivity: 75

تنظیمات حساسیت نشانگر شلیک (Fire sensitivity):

 • Standard sensitivity: 85
 • ADS sensitivity: 90
 • Tactic scope sensitivity: 110
 • Sniper scope sensitivity: 75

تنظیمات حساسیت ژیروسکوپ (Gyroscope sensitivity):

 • Third-person sensitivity:۹۵
 • FPP View turning Sensitivity :۷۵
 • Optics: ۳۵
 • Tactical scope sensitivity: ۳۰
 • 3x tactical scope: ۲۵
 • 4x tactical scope: ۲۰
 • Sniper scope sensitivity: ۲۰
 • 6x tactical scope: ۱۵
 • 8x tactical scope: ۹

تنظیمات sensitivity کالاف دیوتی موبایل توجه داشته باشید که استفاده از ژیروسکوپ یک مزیت خوب برای بازی چند نفره است که می تواند در شلیک با اسنایپر و شاتگان به شما کمک کند. استفاده از این آیتم در دید سوم شخص بتل رویال به نشانه گیری دقیق تر شما کمک می کند.

شایسته ذکر است که تنظیمات معرفی شده استاندارد بوده و شما می توانید مطابق با سبک بازی و تجربه خود آن را تغییر دهید. با این حال بهترین تنظیمات برای مبتدیان همین موارد است.

تنظیمات کلی call of duty mobile

تنظیمات دسته (CONTROLS)

تنظیمات دسته یا CONTROLS یکی دیگر از تنظیمات مهم بازی کال آو دیوتی است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد. برای تنظیمات این بخش توصیه می کنیم هم برای مولتی پلیر و هم برای بتل رویال تنظیمات را روی Advanced یا پیشرفته تنظیم کنید.

این کار باعث می شود که کنترل بیشتری در زمان شلیک داشته باشید و زمانی که نمی خواهید به کسی شلیک کنید،  پشت سر او پنهان شوید. همچنین این سطح از بازی باعث می شود تیر هایتان را بیهوده هدر ندهید.

تنظیمات دسته کالاف

در بخش کنترل می بایست تنظیمات تمام اسلحه ها روی HIP قرار دهید اما Sniper Rifles را روی گزینه ADS تنظیم کنید. علت این مسئله آن است که شلیک کردن از نزدیک در حالت ADS دشوار است؛ اما برای اسنایپر که با دوربین سروکار دارید باید از گزینه ADS استفاده کنید تا راحت تر بتوانید دوربین را جابجا کنید.

تنظیمات دکمه ها (Custom Layout)

یکی دیگر از تنظیمات مهم دسته که باید به آن توجه کنید، Custom Layout است که به سلیقه و نحوه بازی شما بستگی دارد. سایز گوشی، نحوه گرفتن موبایل و بسیاری دیگر از عوامل می تواند در تنظیم دکمه ها تاثیرگذار باشد.

تنظیمات کنترلز کالاف دیوتی موبایل

معمولا استفاده از دو انگشت و چهار انگشت برای بازی کال آو دیوتی موبایل رایج  است. بنابراین سعی کنید دکمه ها را متناسب با این انگشت ها تنظیم کنید تا در حین بازی دچار مشکل نشوید.

تنظیمات گرافیک (GRAPHICS)

برای تنظیمات گرافیک کال آو دیوتی می بایست به سطح سخت افزاری موبایل خود توجه کنید؛ چرا که هر چه گرافیک بازی بالاتر باشد آن را برای شما جذاب تر می کند اما موبایل شما هم باید قابلیت و کشش گرافیک بالا را داشته باشد. بنابراین توصیه می کنیم گرافیک بازی را از LOW تا بالاترین کیفیت امتحان کنید تا بهترین حالت را پیدا کنید.

تنظیمات گرافیک کالاف دیوتی موبایلهمچنین باید Frame Rate را در حالت ماکسیموم یا بالاترین مقدار قرار دهید. توجه داشته باشید که استایل گرافیک هیچ ارتباطی به سطح بازی شما ندارد و شما می توانید هر طور که مایلید آن را تنظیم کنید. توصیه می شود در قسمت بتل رویال برخی آپشن ها مثل Real time shadows، depth of field، Anti aliasing و … را که باعث کند شدن بازی می شوند غیر فعال کنید.

شما می توانید اسکرینتان را به صورت دستی تنظیم کنید تا بهترین تجربه را از بازی داشته باشید. مطمئن شوید که گرافیک را به درستی تنظیم می کنید؛ چرا که این بخش بر سرعت بازی شما و همچنین جذابیت آن برای شما تاثیر خواهد گذاشت.

تنظیمات گرافیک COD mobile تنظیمات وسایل نقلیه (VEHICLE)

در حالت بازی بتل رویال از وسایل نقلیه استفاده می کنید که می توانید در بخش تنظیمات، کنترل آن را مطابق میل خود تنظیم کنید. لایه C بهترین گزینه برای تنظیمات وسایل نقلیه است که به شما کمک می کند کنترل بهتری داشته باشید.

بهترین ترفندهای بازی کالاف دیوتی موبایل

برای اینکه در بازی کالاف برگ برنده را داشته باشید، علاوه بر اینکه بهترین تنظیمات برای کال آو دیوتی موبایل را لازم دارید، باید ترفندهای خاص بازی را نیز بلد باشید. مهم ترین ترفندهای این بازی شامل:

نور صفحه نمایش را تنظیم کنید

بهترین تنظیمات صفحه نمایش برای کال آو دیوتی موبایل این است که نور صفحه نمایش را تا جای ممکن زیاد کنید. این کار علاوه بر اینکه به ضعیف نشدن چشم شما کمک می کند، باعث می شود بازی دقیق تری را تجربه کنید.

تنظیمات نمایشگر کالاف دیوتی موبایل

زاویه بازی را تنظیم کنید

در صورتی که می خواهید زاویه بازتری را ببینید و راحت تر اجزای مختلف بازی را ببینید، دید سوم شخص را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید به بازی تسلط داشته باشید و دشمنان را دقیق تر ببینید می توانید دید بازی را روی اول شخص تنظیم کنید.

محل فرود مناسب انتخاب کنید

گاهی لازم است در انتخاب محل فرود مناسب تجدید نظر کنید. ترجیحا سعی کنید با هم تیمی هایتان یک مکان فرود منطقی را پیدا کنید که بتوانید 10 دقیقه اول زنده بمانید و تجهیزات جمع کنید.

به موقع Revive کنید

در صورتی که هم تیمی هایتان  کشته شده اند، می توانید با برداشتن پلاک آنها و دکمه Revive، هم تیمی هایتان را به بازی بر گردانید. معمولا این Revive تعیین می کند که حداقل جز 5 تیم اول باشید.

تجهیزات مناسب جمع کنید

ظرفیت کیف شما محدود است و بهتر است تنها تجهیزاتی را استفاده کنید که کارآمد باشند. تعداد مناسبی از تیر، زره، نارنجک، دودزا و … می تواند در شرایط مختلف به برد شما در بازی کمک کند. برای جمع آوری تجهیزات باکیفیت می توانید از Airdrop هایی که روی زمین می نشینند استفاده کنید؛ فقط باید حواستان را جمع کنید که در حوالی این ایردراپ ها کشته نشوید.

با تیم بازی کنید

اگر بازیکن حرفه ای کال آو دیوتی موبایل باشید قطعا سعی می کنید با تیم باشید و هرگز از اعضای تیم جدا نمی شوید. در صورتی که هنوز یک گروه مناسب و هماهنگ پیدا نکرده اید بهتر است در حالت SOLO یا تک نفره بازی کنید.

پکسی جم فروشگاه سی پی ها ارزان و فوری کالاف دیوتی

برای اینکه بتوانید از تجهیزات ارتقا یافته، Legendary، epic و کاراکترهای جذاب کال آو دیوتی استفاده کنید، می بایست سی پی بخرید.

علاوه بر اینکه بهترین تنظیمات برای کالاف دیوتی موبایل حائز اهمیت است، استفاده از تجهیزات و امکانات مناسب در بازی نیز مهم است؛ چرا که در بتل و به خصوص در سطوح بالاتر بازیکنان از تجهیزات ارتقا یافته استفاده می کنند و رقابت بدون این تجهیزات برای شما دشوار است.

شما عزیزان می توانید بسته های مقرون به صرفه سی پی کالاف دیوتی موبایل را در سریع ترین زمان ممکن از پکسی جم خریداری کنید و تجهیزات مورد نیاز را با استفاده از آنها تهیه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *